103FM
103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

הקבינט

עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור
חמישי ב־09:00

בכל יום חמישי אחרי חדשות 9:00, מתכנס הקבינט של 103fm. מומחי הביטחון והצבא של התקשורת הישראלית - רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור - נפגשים ודנים יחד עם שלל אורחים ופרשנים בכל הנושאים הביטחוניים שעל סדר היום. וזה לא הכל - יש גם הרבה על מה לדבר בנושאים כמו מוזיקה, אוכל, ספורט (ולא רק הפועל תל אביב, אהבתם המשותפת) ועוד, עד השעה 11:00.

 1. יום חמישי
  01.10.20
  -
  רוני דניאל ואלון בן דוד
  "הישראלים מרגישים מה זה להיות פלסטינים"
  בפתח התוכנית התייחסו רוני דניאל ואלון בן דוד להגבלות אותם הטיל קבינט הקורונה ולהארכת הסגר • רוני דניאל: "מדינה שלמה מתקפלת סביב החרדים"
  01/10/2020
  מיטת אשפוז לקורונה הבית החולים (ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה)
  "סגר הוא לא אמצעי לעצירת מגפה"
  ד"ר אמיר שחר יוצא בחריפות נגד הארכת הסגר: "המגפה לא תימשך לעולם ועד ויכולה להסתיים תוך כמה שבועות" • "למה החולים הקלים נשארים בבתי החולים?"
  01/10/2020
  רוני דניאל
  "נראה את המדינה מפעילה את הכוח שלה וסוגרת חצר חסידית אחת"
  יהודה משי זהב, יו"ר זק"א, מודאג מהנתונים החדשים כי 34% מהציבור החרדי חולה בנגיף קורונה • מי צריך לתת את הדין?
  01/10/2020
  מופז ועראפת
  הרמטכ"ל לשעבר מופז: רצינו להגלות את עראפת וסורבנו
  במלאות שני עשורים לפרוץ האינתיפאדה השנייה שב מופז לתקופה הסוערת: "ערפאת היה טרוריסט, והוא התכוון להגיע לאן שהוא רוצה בדרך של טרור ודם יהודי"
  01/10/2020
  עימות בין טראמפ לביידן
  אמריקה בדרך לבחירות
  ד"ר יעל שטרנהל, מומחית להיסטוריה של ארה"ב, ניתחה את הסיכויים של טראמפ וביידן נוכח העימותים האחרונים בין השניים
  01/10/2020
  בני גנץ
  "כשארגיש שאין לי כלים לשרת את ישראל אפתור זאת"
  רה"מ החליפי בני גנץ בריאיון תקיף ל'קבינט': "פרופ׳ גמזו וגורמי המקצוע במשרד הבריאות לא נושאים באחריות - מי שנושא באחריות זה רק הדרג הפוליטי״
  01/10/2020
  נתניהו
  טל שלו על נתניהו: "סגנון ניהולי מבורדק וריכוזי"
  הפרשנית הפוליטית על ניהולו של רה"מ במהלך משבר הקורונה: "הוא בלחץ, אבל מנסה לשדר שליטה, ולא נותן סמכויות ניהול לאנשים שהוא מינה"
  01/10/2020
  מכבי חיפה
  חיפה מוכנה לטוטנהאם
  עוזי דן ('ספורט הארץ') מתכונן בהתרגשות לעבר המשחק הגדול של מכבי חיפה מול טוטנהאם שעתיד להתרחש הערב (ה') בשעה 21:45
  01/10/2020
  טופו
  טופו נגד קורונה?
  מאז תחילת משבר הקורונה חל זינוק של למעלה מ־40% בצריכת הטופו • האם גילינו את החיסון הטבעי נגד הנגיף? • אילן ספריאל ממשק ויילר מסביר
  01/10/2020
  קרחון
  מתגעגעים לחורף
  החזאית סיגל גפני ('חדשות 12') מבשרת על הקלה בטמפרטורות: "אחרי החודש החם שעברנו נוכל ליהנות ממזג אוויר יותר נוח, אבל רק עד יום שני"
  01/10/2020
  הקבינט
 2. יום חמישי
  24.09.20
  +
 3. יום חמישי
  10.09.20
  +
 4. יום חמישי
  03.09.20
  +
 5. יום חמישי
  27.08.20
  +
עוד קטעים

יש לנו מה להגיד על רוני דניאל

רוני דניאל, זקן הפרשנים הביטחוניים של התקשורת הישראלית, נולד בבגדאד ועלה לארץ בגיל 3. את שירותו הצבאי עשה בנח"ל ואף השתתף במלחמת ששת הימים ובמלחמת ההתשה. 

לא עבר זמן רב משחרורו עד שהחל את דרכו התקשורתית ברשות השידור, בתור כתב תחבורה בקול ישראל, אבל במהרה עבר לעסוק בתחום הצבא והביטחון. בין היתר, היה מבין אנשי התקשורת הראשונים להצטרף לכוחות הלוחמים של צה"ל לאחר כיבוש החרמון. בשנות ה-90 הצטרף לחברת החדשות של ערוץ 2, שם הוא משמש עד היום פרשן צבאי בכיר. בין תחקיריו וחשיפותיו הרבים לאורך השנים ניתן למנות גם את פרשת מסמך גלנט, שהביאה לטלטלה במערכת הביטחונית לקראת מינוי הרמטכ"ל ב-2015.

דניאל מתגורר בתל אביב עם רעייתו ולו שלושה ילדים.

 

יש לנו מה להגיד על אלון בן דוד

אלון בן דוד מוכר לכם בתור הפרשן הביטחוני של חדשות עשר אבל דרכו העיתונאית החלה עוד בגלי צה"ל בשירותו הצבאי, שם שימש ככתב לענייני צבא וביטחון. את התפקיד הזה ביצע גם בקול ישראל ובהמשך גם בערוץ הראשון. בן דוד סיקר בתור כתב צבאי את פרוץ האינתיפאדה הראשונה, הנסיגה מלבנון, העימותים בשטחים באינתיפאדה השנייה ומלחמת לבנון השנייה.

ערוץ עשר הוא ביתו של אלון מייסודו, והוא אף שימש כמגיש המהדורה המרכזית של ערב שישי במשך כמה שנים. לאלון תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת הארוורד היוקרתית.

 

יש לנו מה להגיד על יואב לימור

החיידק הביטחוני בער בעצמותיו של יואב לימור עוד בעת שירותו הצבאי ככתב בעיתון במחנה ולאחר מכן בתור הפרשן לענייני צבא של מעריב. מעבר לעיתונות הכתובה, מגיש לימור גם את תוכנית הבוקר של קשת בימי שישי יחד עם גלית גוטמן ובעבר גם פרסם ספר, יחד עם עופר שלח, על מלחמת לבנון השנייה. את חיבתו למיקרופון גילה בגלי צה"ל, שם הגיש את התוכנית רצועת הביטחון לפני שעבר ל-103fm.

כיום לימור הוא גם בעל טור בעיתון ישראל היום, העוסק בביטחון ובנושאים מדיניים.