103FM
103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

הקבינט

עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור
חמישי ב־09:00

בכל יום חמישי אחרי חדשות 9:00, מתכנס הקבינט של 103fm. מומחי הביטחון והצבא של התקשורת הישראלית - רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור - נפגשים ודנים יחד עם שלל אורחים ופרשנים בכל הנושאים הביטחוניים שעל סדר היום. וזה לא הכל - יש גם הרבה על מה לדבר בנושאים כמו מוזיקה, אוכל, ספורט (ולא רק הפועל תל אביב, אהבתם המשותפת) ועוד, עד השעה 11:00.

 1. יום חמישי
  09.07.20
  -
  נפתלי בנט
  "הממשלה איבדה שליטה, המערכות לא עובדות"
  יו"ר ימינה עם ביקורת על הממשלה: "במצב התקין של הדברים היה צריך להחליף את הממשלה הגרועה הזאת, אי אפשר עכשיו" • וטען: "כל העסק לא עובד"
  09/07/2020
  מיכאל ביטון
  "מי שמדמיין להביא את ישראל לבחירות בעת הזאת - פושע"
  השר מיכאל ביטון הגיב למתיחות עם הליכוד על רקע ההצעה להקים ועדה שתחקור ניגודי עניינים של שופטים: "ננתח את מה שקרה, ונבחר את המקום שבו נגיב"
  09/07/2020
  למצולם אין קשר לנאמר
  מנהל המערך לטיפול נמרץ קורונה בשיבא: "חייבים להיות יותר ברורים"
  ד"ר איתי פסח עם ביקורת על מדיניות הממשלה: "עובר המון זמן מרגע שמועלית הצעה עד שהיא מיושמת, חייבים לשים לציבור איזו שהיא תוכנית"
  09/07/2020
  בנימין נתניהו ובני גנץ
  כאוס במערכת הפוליטית
  טל שלו ('וואלה') על המתיחות בין כחול לבן לליכוד: "לנתניהו ולליכוד מאוד לא נוח שימינה בחוץ ושכחול לבן מגבילים אותם מבפנים"
  09/07/2020
  דן חלוץ
  "נתניהו שקוע במערכה המשפטית, ומבחינתו שיישרף העולם"
  הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ עם ביקורת חריפה על רה"מ: "משאירים את הנוסעים לטבוע והקברניטים בורחים" • ותקף גם את הרמטכ"לים לשעבר גנץ ואשכנזי
  09/07/2020
  חסן רוחאני, נשיא איראן
  "האיראנים לא כל כך מאשימים את ישראל"
  ד"ר רז צימט, מומחה לאיראן, על המתיחות מול הרפובליקה האסלאמית: "הבעיה של האיראנים כרגע שהם מתמודדים לא רק מול ההקשר הישראלי"
  09/07/2020
  "החלטה תמוהה לחלוטין"
  "המהלך של ביטול המכסים - יחסל את החקלאות"
  מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל שלח מכתב דחוף לשר האוצר ישראל כ"ץ בדרישה להסיר את המהלך הצפוי: "אנחנו המומים מעצם ההחלטה הזאת"
  09/07/2020
  אצטדיון טדי ריק
  "אם המדינה אומרת, 'לא נכניס קהל למגרשים' - ראוי לתת פיצוי" 
  ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, קורא לאוצר לאשר את רשת הביטחון הכלכלית אותה הוא מבקש • והגיב גם להתפתחויות בפרשת 'הכדורגלנים והקטינות'
  09/07/2020
  חמי רודנר
  "השלטון מפר את החוזה האזרחי שלו"
  הזמר והיוצר חמי רודנר הצהיר שהוא מתכוון להפסיק לשלם מסים: "זה ביטוח שאני משלם למדינה שבשעה של משבר, היא אמורה לבטח אותי"
  09/07/2020
  הקבינט
 2. יום חמישי
  02.07.20
  +
 3. יום חמישי
  25.06.20
  +
 4. יום חמישי
  18.06.20
  +
 5. יום חמישי
  11.06.20
  +
עוד קטעים

יש לנו מה להגיד על רוני דניאל

רוני דניאל, זקן הפרשנים הביטחוניים של התקשורת הישראלית, נולד בבגדאד ועלה לארץ בגיל 3. את שירותו הצבאי עשה בנח"ל ואף השתתף במלחמת ששת הימים ובמלחמת ההתשה. 

לא עבר זמן רב משחרורו עד שהחל את דרכו התקשורתית ברשות השידור, בתור כתב תחבורה בקול ישראל, אבל במהרה עבר לעסוק בתחום הצבא והביטחון. בין היתר, היה מבין אנשי התקשורת הראשונים להצטרף לכוחות הלוחמים של צה"ל לאחר כיבוש החרמון. בשנות ה-90 הצטרף לחברת החדשות של ערוץ 2, שם הוא משמש עד היום פרשן צבאי בכיר. בין תחקיריו וחשיפותיו הרבים לאורך השנים ניתן למנות גם את פרשת מסמך גלנט, שהביאה לטלטלה במערכת הביטחונית לקראת מינוי הרמטכ"ל ב-2015.

דניאל מתגורר בתל אביב עם רעייתו ולו שלושה ילדים.

 

יש לנו מה להגיד על אלון בן דוד

אלון בן דוד מוכר לכם בתור הפרשן הביטחוני של חדשות עשר אבל דרכו העיתונאית החלה עוד בגלי צה"ל בשירותו הצבאי, שם שימש ככתב לענייני צבא וביטחון. את התפקיד הזה ביצע גם בקול ישראל ובהמשך גם בערוץ הראשון. בן דוד סיקר בתור כתב צבאי את פרוץ האינתיפאדה הראשונה, הנסיגה מלבנון, העימותים בשטחים באינתיפאדה השנייה ומלחמת לבנון השנייה.

ערוץ עשר הוא ביתו של אלון מייסודו, והוא אף שימש כמגיש המהדורה המרכזית של ערב שישי במשך כמה שנים. לאלון תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת הארוורד היוקרתית.

 

יש לנו מה להגיד על יואב לימור

החיידק הביטחוני בער בעצמותיו של יואב לימור עוד בעת שירותו הצבאי ככתב בעיתון במחנה ולאחר מכן בתור הפרשן לענייני צבא של מעריב. מעבר לעיתונות הכתובה, מגיש לימור גם את תוכנית הבוקר של קשת בימי שישי יחד עם גלית גוטמן ובעבר גם פרסם ספר, יחד עם עופר שלח, על מלחמת לבנון השנייה. את חיבתו למיקרופון גילה בגלי צה"ל, שם הגיש את התוכנית רצועת הביטחון לפני שעבר ל-103fm.

כיום לימור הוא גם בעל טור בעיתון ישראל היום, העוסק בביטחון ובנושאים מדיניים.